Судді порівняють австрійську та українську адмінюстиції

0 89

Сьогодні, 28 вересня о 10:00 розпочнеться Конференція «Австрійська та українська адміністративна юстиція: порівняльні аспекти». Вперше до України з метою обміну досвідом приїхали представники однієї із найстаріших європейських адміністративних юстицій — 30 суддів із Австрії.

Під час заходу в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович презентує українську систему судового контролю за адміністративними актами з наголосом на процедурних аспектах адміністративного судочинства. У свою чергу, про австрійську систему судового контролю розповість головуючий суддя австрійського Верховного адміністративного суду Мартін Кьолєр.

Також президент Європейської асоціації адміністративних суддів Едіт Целлер поділиться європейським досвідом щодо суддівської доброчесності  та етики. Про український стан справ у цьому питанні розкаже віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів Наталія Блажівська.

У заході візьмуть участь заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов та Надзвичайний та Повноважний посол Австрійської Республіки в Україні  Герміне Поппеллер.

В ході конференції відбудеться підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Австрійською асоціацією адміністративних суддів і Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів.